Archiwum 2020/2021

https://youtu.be/_01Ii57XcOA
The gallery was not found!

Dziś, 16 czerwca 2021r., Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak – Komorowska w obecności Pani Kierownik CUW Anny Ledzion, wręczyła Pani Dorocie Chylińskiej Zarządzenie Wójta Gminy Włocławek o powierzeniu stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie. Powierzenie datowane jest na okres od 01.09.2021r. do 31.08.2026r. 🙂 Gratulujemy naszej Pani Dyrektor i życzymy radości, sukcesów i satysfakcji z pracy!!! 👏 💐

The gallery was not found!
The gallery was not found!

GRATULACJE 👏👏 dla naszych uczennic Zofii Radzikowskiej i Anny Makowskiej z klasy IIIb za wyróżnienia w wojewódzkim konkursie plastycznym KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy wypadkom zapobiegamy”.

The gallery was not found!

Ojcowizna podsumowana!

The gallery was not found!

Dnia 7.05.2021 r. we Włocławku nastąpiło podsumowanie etapu oddziałowego i wojewódzkiego XXVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego”  Poznajemy Ojcowiznę. Nagrody wręczył Prezes Zarządu Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku Pan Andrzej Tyrjan.

Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w tym konkursie zajmując czołowe miejsca.Nasi uczniowie odwołują się do historii rodzinnych ,zbierając różne źródła historyczne i w ten sposób bogacąc archiwa prywatne.

A oto wyniki konkursy na etapie oddziałowym !

Kategoria -prace indywidualne:

III miejsce –Lena Ciupalska z klasy 6b za pracę pt.”Zapomniana wieś Sułkowo”,

IV miejsce –Jabub Rębowski z klasy 6 b za pracę pt. „Wspomnień czar”,

V miejsce – Weronika Jabłońska z klasy 7 a za pracę pt.” OSP Nakonowo Stare”.

Kategoria -prace multimedialne:

III miejsce  – Krzysztof i Marta Majchrzakowie z klasy 8a za pracę pt.” Krzyże,kapliczki,figury”,

V miejsce – Natalia Kuczyńska (klasa VI c) i Filip Kuczyński (klasa klasa 8a ) za pracę pt.” Włodarz od wielu lat”,

Natasza Sikorska z klasy VI 6 otrzymała nagrodę za udział za pracę pt.”Stanisław Kucharski-człowiek,który przeżył wojnę”.

Wyniki etapu wojewódzkiego!

Kategoria -prace indywidualne:

III miejsce – Lena Ciupalska  z klasy 6b za pracę pt.” Zapomniana wieś Sułkowo”.

Kategoria -prace multimedialne :

III miejsce  – Krzysztof i Marta Majchrzakowie z klasy 8a za pracę pt.” Krzyże,kapliczki,figury”.

Opiekun prac – Dorota Ryniec-Kilanowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


GRATULACJE! 👏👏👏 20 maja 2021 roku odbył się finał IV Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego i Matematyki ANGMAT. Wielkie brawa dla uczniów naszej szkoły za udział i zwycięstwo w niełatwym konkursie matematyki po angielsku. 🇬🇧🙂 I miejsce – Wiktor Kozłowski – klasa VIIb🥇 III miejsce – Kacper Jabłonowski – klasa VIa🥉 W konkursie brali również udział: Natasza Sikorska, Maja Lewandowska, Marta Majchrzak i Krzysztof Majchrzak. Uczniowie otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe. Podziękowania dla Pani Izabeli Gawrysiak za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. 👏

The gallery was not found!

2️⃣3️⃣0️⃣. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🇵🇱 WITAJ MAJ, TRZECI MAJ! 🇵🇱 Dziś, przy pomniku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wraz z Panią Wójt Gminy Włocławek, przedstawicielami Rady Gminy, Dyrekcją naszej szkoły, delegacją harcerzy oraz pocztem sztandarowym szkoły i pocztem sztandarowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie, uczciliśmy to ważne święto. Oddaliśmy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu.

The gallery was not found! The gallery was not found!
The gallery was not found!
The gallery was not found!
The gallery was not found!

Etap szkolny Poznajemy Ojcowiznę
The gallery was not found!

Karnawał! 🥳💃🕺 12 lutego każda z klasa 0, I, II, III w reżimie sanitarnym mogła potańczyć przy muzyce, którą ufundowała Rada Rodziców! Dziękujemy! Radość dzieci bezcenna!

The gallery was not found!

Uwaga!    Członkowie SK PCK przypominają , abyście nie tylko dbali o swoje domowe zwierzęta, ale również nie zapominali o tych, które są na dworze. Zadbajcie, aby miały schronienie, pożywienie i wodę!


29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PODZIĘKOWANIE

W imieniu Dyrekcji  Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom, harcerzom, opiekunom, uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom Urzędu Gminy Włocławek oraz całej społeczności szkolnej za wielkie wsparcie, za tyle serdeczności, ciepłych słów i on-linowego bycia razem z 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

To Państwa otwarte serca sprawiły, że razem w ten jeden dzień możemy pomóc naszym dzieciom.
Za ofiarność i udział bardzo dziękujemy wszystkim osobom wrzucającym datki do puszek, wpłacającym na szkolną eSkarbonkę, biorącym udział w licytacji, darczyńcom, sponsorom i wykonawcom.

Razem w puszkach wolontariuszy uzbieraliśmy kwotę 7998,63

Pragniemy złożyć szczere podziękowania pani Wójt Gminy Włocławek Magdalenie Korpolak-Komorowskiej z Klubem Radnych „Dla Dobra Gminy” za okazaną hojność i wpłatę na szkolną Skarbonkę oraz za wsparcie naszego udziału w 29. Finale WOŚP

Dziękujemy też, za bycie razem z nami po raz drugi zespołowi Instal Projekt Band, który fantastycznie zabrzmiał i grał razem z nami, a pieniądze z licytacji oraz od zarządu firmy Instal Projekt  skierowane zostały na konto szkolnej eSkarbonki. Dzięki ofiarności  Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Kruszynie nasza szkolna  eSkarbonka powiększyła się o pieniądze z licytacji voucherów, za co bardzo dziękujemy, jak również za po raz pierwszy w tym roku, wspólne on linowe granie z zespołem MaGro  w GOK Kruszyn. SIEMA

The gallery was not found!
Klasa VII b pozdrawia wszystkich Kolegów ze szkoły uczących się w domach.

      W związku z rozwijającą się pandemią COVID-19,  planowana 20 kwietnia 2021 roku  XVI EDYCJA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO VIII KONKURSU POWIATOWEGO „WIELKA KLASÓWKA” rok szkolny 2020/2021 nie odbędzie się.      W przypadku poprawy sytuacji epidemiologicznej  w Polsce, jeśli będzie to możliwe, konkurs odbędzie się w innym terminie, o czym  poinformują na stronie naszej szkoły organizatorzy.

                                                                                          Dyrektor Dorota Chylińska


https://fb.watch/3mXxu5Kf-_/

Narodowe Święto Niepodległości


11 listopada 1918 r. to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Pielęgnując tradycje polskie w dniu 10 listopada 2020 r. w Przedszkolu „Kubusia Puchatka” oraz w klasach „0” radośnie i patriotycznie obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Głównym celem, który zgromadził naszych najmłodszych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji„Szkoła do hymnu”. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b wraz z wychowawcami oraz dyrekcją szkoły, dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych najmłodszych uczniów.

Aleksandra Ujazdowska


DLA NIEPODLEGŁEJ


„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”
Józef Piłsudski

11 listopada 2020 roku świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, obchody Święta Niepodległości w tym roku w naszej szkole miały inny charakter. W uroczystość włączyli się uczniowie klas młodszych i klas starszych. Mogliśmy podziwiać ich na facebooku. Śpiewali, grali i recytowali dla Niepodległej. 10 listopada wzięliśmy udział w akcji MEN – „Szkoła do hymnu”.
Trochę historii…
11 listopada 1918 r. – dzień, który kojarzy się Polakom jednoznacznie z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, został oficjalnie uznany jako święto państwowe dopiero pod koniec lat 30. XX w. W okresie międzywojennym toczyły się spory odnośnie właściwej daty odrodzenia Rzeczpospolitej. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. Natomiast w Polsce komunistycznej święto było zakazane, lecz obchodzone nielegalnie, aż przywrócone w 1989 roku jako Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętamy!

Dorota Ryniec-Kilanowska


The gallery was not found!

Europejski Tydzień Kodowania

https://spkruszyn.pl/Dokumenty/Code_Week.pdf

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
W dniach 12.10-16.10.2020 r. w naszej szkole odbędzie się tydzień kodowania i programowania. W erze cyfrowej program nauczania informatyki powinien obejmować podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

Rafał Majchrzak


UROCZYSTE OTWARCIE WIELOFUNKCYJNEGO KOMPLEKSU SPORTOWEGO

23 września 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów. Inwestycja Gminy Włocławek obejmowała wymianę nawierzchni poliuretanowej boiska, wykonanie bieżni dwutorowej wraz ze skocznią w dal, wykonanie ogrodzenia, remont odwodnienia, wykonanie chodników. Przebudowa boiska była dofinansowywana z Samorządu Województwa w formie dotacji celowej na realizację inwestycji w ramach projektu „Kujawsko – Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” – zadania pn. „Przebudowa bieżni dwutorowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kruszynie”. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: członkowie zarządu województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, koordynator Wydziału Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Marszałkowskiego Artur Cyrankowski, Wójt Gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska, p.o. Dyrektora Szkoły Dorota Chylińska, proboszcz parafii NMPKP w Kruszynie ks. kanonik Łukasz Grabiasz, przedstawiciel wykonawcy boiska Firmy ELSIK i jednocześnie kierownik budowy Patryk Kulicki, inspektor nadzoru budowlanego Urszula Kędzierska, radni Gminy Włocławek: Danuta Seklecka i Tomasz Nowacki, sołtys Józef Bryn, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Kręcicka oraz uczennica klasy VIII Julia Fornalewicz. Nowo otwarty kompleks sportowy pobłogosławił i poświęcił ks. kanonik Łukasz Grabiasz. Następnie przedstawiciele drużyn (mini piłki ręcznej, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz czirliderek) dokonali uroczystego przyrzeczenia. Odbyła się również prezentacja umiejętności młodych sportowców z naszej szkoły.

Sławomir Rewers

The gallery was not found!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021