Archiwum 2021/22

The gallery was not found!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

https://photos.app.goo.gl/16pM6AtsMwfbUbeXA

Uroczyste zakończenie szkoły klas ósmych

https://photos.app.goo.gl/Ejt6SVzoX74NscoN7

Program Szkolny Klubu Sportowego

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2022 wynik bardzo dobry uzyskał Wiktor Kozłowski z klasy 8b (Opiekun: Sławomir Rewers). Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Stanisław Goliński z klasy 3a (Opiekun: Ewa Zjawińska) oraz Mikołaj Świąder z klasy 7c (Opiekun: Lidia Rębowska). Gratulujemy sukcesu!

Kangur Matematyczny 2022

Międzyszkolny Konkurs Wielka Klasówka


Wielka Klasówka 2022

Międzyszkolny Konkurs Wielka Klasówka pod patronatem pani Wójt Magdaleny Korpolak-Komorowskiej.

DZIĘKUJEMY Pani Wójt, zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą atmosferę i świetną językową zabawę.


XII Rajd Papieski

We wtorek 7 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły upamiętnili rocznicę pobytu Jana Pawła II na lotnisku w Kruszynie, uczestnicząc w XII Rajdzie Papieskim przygotowanym przez Koło Turystyczne “Senior” przy Włocławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Do wspólnego świętowania dołączyli również członkowie Klubu Seniora z Kruszyna. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o papieżu Polaku. Młodzież przeprowadziła również quiz z nagrodami dla seniorów dotyczący życia i nauczania Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Seniorzy mieli przygotowany dla uczniów słodki poczęstunek. Wszyscy w miłej i radosnej atmosferze spędzili wspólnie czas. 


Obóz Językowy Euroweek

W dniach 28.05.2022-01.06.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Obozie Językowym Euroweek w Dusznikach-Zdroju. Uczniowie wzięli udział w zajęciach międzykulturowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim i obejmowały pięć bloków tematycznych: praca w grupach, liderstwo, kultury świata, Europa- stosunki międzynarodowe oraz zajęcia teatralne. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.


Na podstawie Uchwały Nr XLV/332/22 Rady Gminy Włocławek z dnia 29 marca 2022r. o przyznanie stypendium wójta wnioskować może rodzic ucznia lub dyrektor szkoły (wniosek składany przez rodziców musi być opatrzony własnoręcznym podpisem).  Wnioski o stypendia wójta składać można do dnia 15.06.2022r. w sekretariacie szkoły lub w CUW we Włocławku, ul. Orla 1.Bardzo proszę o analizę osiągnięć dzieci i złożenie wniosku we wskazanym terminie. Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej. Szczegółowe warunki udzielania pomocy uczniom zdolnym, formy i zakres tej pomocy oraz tryb postępowania w tych sprawach w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionej dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Gminy Włocławek  znajdują się  na stronie BIP Gminy Włocławek.


Dzień Patrona

Materiały informacyjno-edukacyjne (ulotki) z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych


Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy

„Poznajemy Ojcowiznę”

Edycja 2021/2022

Wyniki konkursu na etapie wojewódzkim !

Kategoria -prace indywidualne:

II miejsce –Filip Mgłowski (klasa Vi) za pracę pt.”Album – Szopki Bożonarodzeniowe”- (opiekun mama)

III miejsce –Paulina Pawlak (klasa VIII a) za pracę pt. „Zabytkowy kościółek na Diabełku”-opiekun D.Ryniec-Kilanowska

Kategoria -prace multimedialne:

IV miejsce – Lena Ciupalska ( klasa VII b) za pracę pt.” Kultura i zwyczaje,tradycje mojej miejscowości Kruszyn”-opiekun p.D.Ryniec-Kilanowska


Gratulacje dla ucznia klasy IVb Wiktora Rosińskiego za udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. 👏 Nagrodę ufundowała Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza. 🏡👨‍🌾🚜 Profilaktyka z #KRUS.


Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W czwartek 31 marca 2022 r. uczniowie klas siódmych oraz ósmych naszej placówki wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych we Włocławku.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowania młodzieży językiem niemieckim, pogłębienie wiedzy z dziedziny geografii, historii i polityki. Ponadto kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur oraz zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Do drugiego etapu zakwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które już niebawem.14 marca Światowy Dzień Liczby π w ramach:

organizowanego  w Bydgoszczy i Toruniu Tygodnia Mózgu 2022

14-20 marca


POMOC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z UKRAINY
Wsparcie dziecka w obliczu wojny na Ukrainie

KARNAWAŁOWO I PĄCZKOWO W SK PCK

Trwa karnawał 2022.

Na słodko świętuje go SK PCK.Światowy Dzień Chorego przypada co roku 11 lutego. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II w 1992 r., aby zwrócić uwagę na tych, którzy cierpią dotknięci chorobą.

Uczniowie klas młodszych i członkowie Wolontariatu chcąc zwrócić uwagę, że „chory jest zawsze ważniejszy od choroby”  wykonali własnoręcznie karty z życzeniami od serca  z przesłaniem, że powinno się otoczyć pacjenta opieką i pocieszyć, aby poczuł , że ktoś o Nim myśli i pamięta. W obecnej sytuacji, okresie pandemii,  w czasie, który jest dla wszystkich  rodzajem życiowej próby, tak ważne jest, by wspólnie działać i łagodzić trud pokonywania choroby.30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ❤

Nasza szkoła zagrała dla OKULISTYKI DZIECIĘCEJ! 👁 Szkolna puszka stacjonarna 1.503,51. Szkolna eSkarbonka 2.650,00. Wolontariusze 11.393,32. Wolontariuszami byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, harcerze oraz absolwenci szkoły. 👏 Pomaganie to nasza tradycja!!! DZIĘKUJEMY za wsparcie akcji!


Kocham mocno Babcię, Dziadka. To nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by 💯 latek jeszcze żyli. ❤ Uczniowie klasy 3a! 🙂
 W ramach realizacji programu „Radosny Uśmiech – Radosna Przyszłość” w naszej szkole w dniach od 10-13 stycznia br. w klasach 0-I-III odbyły się spotkania na temat profilaktyki próchnicy zębów. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Dr Ząbek i legenda Zębolandii” oraz wzięli aktywny udział  w zajęciach warsztatowych na temat higieny jamy ustnej.


Uczniowie klas siódmych oraz ósmych naszej szkoły biorą udział w wymianie pocztówek z młodzieżą z Węgier. Koordynatorkami i inicjatorkami projektu są Panie: Olga Sierakowska oraz Izabela Gawrysiak.  Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie umiejętności pisania krótkich tekstów w języku niemieckim oraz angielskim wśród uczniów. Uczestnicy akcji chętnie  korespondują i z niecierpliwością czekają na kartki od swoich nowych kolegów i koleżanek z zagranicy. Pierwsze pocztówki dotarły do nas już na początku stycznia. Czekamy na kolejne.


„Wspomnijmy to jeszcze raz…”

17 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez ks. Dominika Stempina, w których wystąpili uczniowie z klasy 7ai, 7b oraz 8b.
PCK„Przyszło nam żyć w ciekawych czasach” to temat konkursu literackiego, w którym brali udział nasi uczniowie. Brawa za ciekawe prace i inspirujące, piękne przemyślenia. 🙂

👏 Paulina Pawlak – klasa VIIIa

👏 Klaudiusz Grenz – klasa VIIIb

#EuropejskiTydzieńŚwiadomościDysleksji


Szkolne Koło PCK

Jak widać na załączonych zdjęciach, wielkim zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, cieszyła się sprzedaż lizaków zorganizowana przez SK PCK. Dochód z tej akcji SK PCK przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za wsparcie.


UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

„Tradycji stało się zadość”- w dniu 1 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych z udziałem zaproszonych gości i rodziców. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej, a także ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Dwudziestu ośmiu uczniów klas pierwszych ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny pod hasłem „Jak oni ślubują!”. W formie teleturniejowej pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze i śpiewali piosenki, tańczyli tańce ludowe. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole, a oceniała ich specjalnie powołane jury z udziałem starszych koleżanek i kolegów. Po nim przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i medale. Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły p. Dorota Chylińska dokonała aktu pasowania i wraz z wicedyrektor p. Anną Dybalską-Grenz przekazały upominki. Na zakończenie uroczystości życzenia i prezenty przekazali również przybyli goście: Wójt Gminy Włocławek p. Magdalena Korpolak-Komorowska wraz z kierownikiem referatu RBRiGK Gminy Włocławek p. Katarzyną Knasiak, pracownicy CUW Gminy Włocławek p.Kamila Augustyniak i p.Aleksandra Adriańczyk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Kręcicka, rodzice i uczniowie klas 0-III . Uroczystość przygotowały: wychowawca kl. Ia p. Elżbieta Strzelecka, wychowawca kl. Ib p. Helena Cichocka. Dziękujemy gościom za przybycie i współuczestniczenie w tak ważnym dniu, a wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.Myślę, więc nie śmiecę”

W trzeci weekend września klasa Vi wraz z wychowawcą wzięła udział w 28 akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”.Akcja jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Zgodnie z opinią uczestników akcji jest ona interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

Od Fundacji Nasza Ziemia, koordynatora Akcji Sprzątanie świata – Polska, otrzymaliśmy 18 listopada 2021 r. serdeczne podziękowania za zaangażowanie, przeprowadzone sprzątanie i wspólną lekcję troski o środowisko naturalne.

Hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o zdrowie nasze oraz zdrowie przyszłych pokoleń.

W Akcji Sprzątanie Świata nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Mając na uwadze tegoroczne hasło „Myślę, więc nie śmiecę” szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.


Kolorowy Dzień TOLERANCJI w oddziale przedszkolnym 4/5 latków. 🙂 Jesteśmy różni – bawimy się razem! 👋


Ku Wolności

Dnia 10.11.2021 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie odbyły się obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VI i VII b przygotowali akademię na tę uroczystość. W tym dniu odbyła się prelekcja znanego archeologa Pana Olafa Popkiewicza. Przybliżył on wszystkie zrywy narodowe związane z naszym regionem. O 11.11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn narodowy. Uczestnikom towarzyszyła zaduma i powaga . Delegacja harcerzy i uczniów złożyła kwity i zapaliła znicze w tym wyjątkowym dniu, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy.

11 listopada

ZA BEZCENNY DAR WOLNEJ OJCZYZNY! 🇵🇱

Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


SK PCK zakończyło zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Bardzo dziękujemy tym klasom, które wsparły nasze działania. Każda klasa, która wzięła udział w naszej akcji, otrzymała tytuł „Przyjaciela zwierząt” , a podopieczni schroniska – dwa milusińskie koty i przesympatyczny pies odwiedzili uczniów w ich klasach.


XXI DZIEŃ PAPIESKI

20 października w naszej szkole obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy VIIIa i VIIIb przygotowali akademię poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Wspominaliśmy również wizytę papieża w 1991 roku w Kruszynie, gdzie na lotnisku odprawił mszę św.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Bezpieczna droga do szkołyOgólnopolski Tydzień Kariery 2021 #OTK2021


EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji starsi uczniowie naszej szkoły, pod opieką szkolnego logopedy, czytali dziś młodszym dzieciom baśnie Hansa Christiana Andersena. 📖 Nie bez powodu wybrano bajki tego autora, H.Ch. Andersen był dyslektykiem. 🙂📚📙🖊#dyslexiaday
XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. W naszej szkole uczniowie klas III jak co roku walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. W tym roku wyróżnienie to otrzymał Stanisław Goliński. Gratulacje dla Stasia i wszystkich uczniów, którzy znaleźli się w finale. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych specjalnie na te dzień przez uczniów należących do Koła Matematycznego Sówka.

The gallery was not found!

Europejski Dzień Języków 🇩🇪🇨🇵🇪🇸🇨🇮🇬🇧

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Globalizacja oraz różnorodność form działalności gospodarczej powodują, że coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych, która także pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie  i pokonywanie różnic kulturowych.

Swój wkład w sukces EDJ może wnieść  każdy  z nas niezależnie od wieku, indywidualnie, grupowo – czy to uczestnicząc  w  zorganizowanych wydarzeniach, czy też poprzez podjęcie  wspólnie z innymi własnych inicjatyw. 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole – którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych – uczniowie przyszli  do szkoły ubrani w barwy  wybranego przez siebie kraju (nie tylko europejskiego). Na szkolnych korytarzach były kody QR, była możliwość za pomocą telefonu komórkowego odczytania kodu i odsłuchania ciekawostek na temat danego kraju. Była także możliwość pomalowania flag na twarzach dla klas 0 – III. Była FOTOBUDKA i klasowe zdjęcia. Na lekcjach języków obcych uczniowie przedstawiali przygotowane prezentacje oraz prezentowali swoje ubiory. Uczniowie klasy Vi wraz z wychowawcą przygotowali  krótki występ dla uczniów naszej szkoły i przedszkolaków i zaprezentowali swoje umiejętności językowe.

Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO z nas – takie  jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Być może nie zostaniesz poliglotą  w jeden dzień, ale bardzo prawdopodobne jest, że udział  w obchodach EDJ pozwoli Ci poszerzyć  horyzonty, a niemal  na pewno stanie się to fascynującym i dającym mnóstwo satysfakcji doświadczeniem!

Zapraszamy  do polubienia Europejskiego Dnia Języków na Facebooku

U. Łukomska

The gallery was not found! The gallery was not found!

Diecezjalna pielgrzymka klas VIII do Lichenia

24 września 2021 r. uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami p. Agatą Pacholską, p. Tomaszem Szmajdą oraz ks. Dominikiem Stempinem wzięli udział w pielgrzymce klas VIII szkół podstawowych z terenu diecezji włocławskiej.

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 3 tysięcy nastolatków. W czasie wyjazdu panowała miła i przyjazna atmosfera. Z pielgrzymki uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.


POKAZY CHEMICZNE 🧪🔥⚠️

23 września w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie odbyły się pokazy chemiczne zorganizowane przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Chemików ,,Orbital” Uniwersytetu Łódzkiego w składzie Martyna Nawrot, Olga Książkiewicz, Sandra Chmiel, Urszula Sudomir i Adrian Olszewski. W pokazach uczestniczyli uczniowie klas szóstych oraz siódmych. Studenci zaprezentowali szereg doświadczeń chemicznych mających na celu przedstawienie chemii jako nauki, która może być pasją, a przede wszystkim pokazanie, że naklejona na nią łatka ,,przedmiot trudny” jest zupełną nieprawdą. Podczas pokazów uczniowie bacznie przyglądali się wszelkim wykonywanym doświadczeniom, co więcej realnie mogli poczuć chemię.

The gallery was not found!

EUROWEEK 2021

Uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej w Kruszynie w dniach 7 -11.09.2021 uczestniczyli w Obozie językowym Euroweek – Szkoła Liderów w miejscowości Lądek Zdrój. W trakcie obozu brali udział w zajęciach i warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z zakątków świata.

The gallery was not found!

PLASTKU MNIEJ – ZIEMI LŻEJ

W piątek 10 września w naszej szkole wszyscy byliśmy „Eko”. Realizowaliśmy projekt „Plastiku mniej-Ziemi lżej” sfinansowany ze środków WFOŚiGW w Toruniu oraz Urzędu Gminy Włocławek. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno-ekologicznych, które miały  na celu zwrócenie uwagi na problem ciągle rosnących gór śmieci, zwłaszcza jednorazowych odpadów plastikowych. Pomogli nam nasi nauczyciele oraz goście. Poznaliśmy pojęcie upcyklingu, tworząc w zespołach kreatywne prace np. „plastikowe obrazki” i ekoludki. Powstały ciekawe projekty  „eko-toreb” zachęcające do zmiany nawyków w myśl hasła ”zabierz torbę-bądź eko”. Zaprosiliśmy pracowników Nadleśnictwa Włocławek, z którymi odbyliśmy pouczającą filmową podróż po okolicznych lasach( niestety w wielu miejscach zaśmieconych) , wzbogaconą o zajęcia warsztatowe. Uczestniczyliśmy w zajęciach Strefa interaktywna „Podwodny świat” prowadzone przez Grupę Edukacja 3.0. Były to interaktywne stanowiska wykorzystujące wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, gier i stron internetowych pokazujących piękno oceanów, ale także zagrożenia spowodowane przez człowieka. Eksploracja głębin oceanów w goglach VR pozwoliła wzbogacić wiedzę na temat  podwodnych krain a jednocześnie pokazała , co możemy stracić przez niewłaściwe postępowanie. Wirtualnie dotarliśmy w rejon subarktyczny, doznaliśmy  skutków ocieplenia klimatu, topnienia lodowców. Było niezwykle ciekawie i pięknie,  jednak   prowadzący zwracali naszą uwagę ,że właśnie tworzywa sztuczne,  zanieczyszczają i zaśmiecają świat w zastraszającym tempie, a od każdego z nas zależy czy uda się to powstrzymać. Pora na zmiany naszych zachowań , bo jak będzie „plastiku mniej, to Ziemi naprawdę będzie lżej”. Wszystkim bardzo dziękujemy.

The gallery was not found! The gallery was not found! The gallery was not found! The gallery was not found! The gallery was not found!

SERCE NA NAKRĘTKI

Udało się-mamy własne serce na nakrętki zakupione w ramach projektu „Plastiku mniej – Ziemi lżej”. Sfinansowanego ze środków WFOŚiGW w Toruniu oraz Urzędu Gminy Włocławek. W piątek  uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły p. Dorota Chylińska i wicedyrektor p. Anna Dybalska-Grenz w obecności przedstawicieli społeczności szkolnej. Szkoła nasza od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniem „Tęczowy Parasol” z Włocławka – tam wędrują nasze nakrętki, korki ,są właściwie wykorzystane i zasilają konto potrzebujących dzieci. Zatem „zakręcamy się na nakrętki”. Dziękujemy.

The gallery was not found!


UROCZYSTE ROZPOZPOCZĘCIE ROKU SZKONEGO 2021/2022