PCK

OPIEKUN: mgr Tomasz SzmajdaSK PCK zakończyło zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Bardzo dziękujemy tym klasom, które wsparły nasze działania. Każda klasa, która wzięła udział w naszej akcji, otrzymała tytuł „Przyjaciela zwierząt” , a podopieczni schroniska – dwa milusińskie koty i przesympatyczny pies odwiedzili uczniów w ich klasach.


Wszystkich Świętych

Jak co roku, SK PCK zadbało o mogiły żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Członkowie tej organizacji działający w naszej szkole udali się dziś na cmentarz grzebalny w Kruszynie, posprzątali groby, zapalili znicze i postawili kwiaty. Zachęcają również, aby każdy z uczniów, jeśli tylko może, podczas tegorocznych Wszystkich Świętych czy Święta Zmarłych zapalił znicz na mogiłach żołnierzy, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.


W tym tygodniu zerówka gościła swoich starszych kolegów z klasy 8b- członków SK PCK. Przybyli oni, aby pokazać maluchom, jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci dzielnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły na fantomach masaż serca. Doskonale wiedziały, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc, jakie są numery alarmowe telefonów i jak zachowywać się w przypadku zagrożeń. Kolorowały również ilustracje przedstawiające różne sytuacje dotyczące ratowania zdrowia i życia.


BEZPIECZNE WAKACJE

W naszej szkole prowadzona jest akcja „Bezpieczne wakacje”. Prowadzący przypominają jak należy zachowywać się bezpiecznie w czasie wakacji w domu, gospodarstwie, lesie, nad wodą czy w górach. Wszyscy uczniowie również przedszkolaki są  szkoleni z udzielania  pierwszej pomocy.

Akcję prowadzą uczniowie klasy VIIIa i VIIb:

Amelia Głowacka, Anna Masłowska, Julia Fornalewicz, Marta Majchrzak, Krzysztof Majchrzak oraz Franciszek Kruszczak. Nad całością czuwają opiekunowie SK PCK: Violetta Łojewska oraz Tomasz Szmajda.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Z okazji Światowego Dnia Chorego, serdeczne pozdrowienia, życzenia i słowa wsparcia płyną od najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Przesyłamy pozytywną energię i życzymy wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!


POMAGAMY WSPIERAMY ZWIERZAKI KOCHAMY