PCK

OPIEKUN: mgr Tomasz Szmajda


Światowy  Dzień Zdrowia
Tradycyjnie Szkolne Koło PCK w Światowym Dniu Zdrowia, w imieniu dyrektora szkoły p. Doroty Chylińskiej, członków Szkolnego Koła PCK,
opiekuna p. Tomasza Szmajdy oraz całej społeczności szkolnej, na  ręce Pani Doktor  Małgorzaty Drewniak-Arent dla wszystkich Pracowników
Ośrodka  Zdrowia w Kruszynie złożyło życzenia i wręczyło kwiaty.


KREW RATUJE ŻYCIE!

W marcu Szkolne Koło PCK zorganizowało dla klas siódmych i ósmych spotkanie z honorowym krwiodawcą – księdzem wikariuszem Dominikiem Stempinem- katechetą pracującym w naszej szkole. Ksiądz Dominik wygłosił prelekcję na temat krwiodawstwa, opowiedział o początkach swojej przygody z krwiodawstwem, zapoznał uczniów z zasadami oddawania krwi i obdarował wszystkich gadżetami związanymi z krwiodawstwem.


Kolejna akcja Szkolnego Koła PCK zakończona sukcesem!

Członkowie Szkolnego koła PCK zakończyli akcję dla Fundacji Assante: Kredki dla Afryki. Przybory szkolne podarowane przez uczniów naszej szkoły zostaną wkrótce wysłane do afrykańskich kolegów.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dyrektor p. Dorota Chylińska, opiekun SK PCK p. Tomasz Szmajda


Zakończenie akcji Opatrunek na Ratunek

SK PCK zakończyło udział w projekcje organizowanym przez Fundację Redemptoris Missio: Opatrunek na Ratunek. Zebraliśmy kilka kartonów środków opatrunkowych, które zostały przekazane do Fundacji. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, serdecznie dziękujemy.


KARNAWAŁOWO I PĄCZKOWO W SK PCK

Trwa karnawał 2022.

Na słodko świętuje go SK PCK.


Szkolne Koło PCK

Jak widać na załączonych zdjęciach, wielkim zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, cieszyła się sprzedaż lizaków zorganizowana przez SK PCK. Dochód z tej akcji SK PCK przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za wsparcie.SK PCK zakończyło zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Bardzo dziękujemy tym klasom, które wsparły nasze działania. Każda klasa, która wzięła udział w naszej akcji, otrzymała tytuł „Przyjaciela zwierząt” , a podopieczni schroniska – dwa milusińskie koty i przesympatyczny pies odwiedzili uczniów w ich klasach.


Wszystkich Świętych

Jak co roku, SK PCK zadbało o mogiły żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Członkowie tej organizacji działający w naszej szkole udali się dziś na cmentarz grzebalny w Kruszynie, posprzątali groby, zapalili znicze i postawili kwiaty. Zachęcają również, aby każdy z uczniów, jeśli tylko może, podczas tegorocznych Wszystkich Świętych czy Święta Zmarłych zapalił znicz na mogiłach żołnierzy, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.


W tym tygodniu zerówka gościła swoich starszych kolegów z klasy 8b- członków SK PCK. Przybyli oni, aby pokazać maluchom, jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci dzielnie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły na fantomach masaż serca. Doskonale wiedziały, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc, jakie są numery alarmowe telefonów i jak zachowywać się w przypadku zagrożeń. Kolorowały również ilustracje przedstawiające różne sytuacje dotyczące ratowania zdrowia i życia.


BEZPIECZNE WAKACJE

W naszej szkole prowadzona jest akcja „Bezpieczne wakacje”. Prowadzący przypominają jak należy zachowywać się bezpiecznie w czasie wakacji w domu, gospodarstwie, lesie, nad wodą czy w górach. Wszyscy uczniowie również przedszkolaki są  szkoleni z udzielania  pierwszej pomocy.

Akcję prowadzą uczniowie klasy VIIIa i VIIb:

Amelia Głowacka, Anna Masłowska, Julia Fornalewicz, Marta Majchrzak, Krzysztof Majchrzak oraz Franciszek Kruszczak. Nad całością czuwają opiekunowie SK PCK: Violetta Łojewska oraz Tomasz Szmajda.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Z okazji Światowego Dnia Chorego, serdeczne pozdrowienia, życzenia i słowa wsparcia płyną od najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Przesyłamy pozytywną energię i życzymy wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!


POMAGAMY WSPIERAMY ZWIERZAKI KOCHAMY