Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu 2023/2024

OPIEKUNOWIE:

Violetta Łojewska

Sylwia Rutynowska

Monika Włodarczyk


Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu pamięta o Paniach z Ośrodka Zdrowia w Kruszynie w Dniu Zdrowia i służby zdrowia. Wolontariusze i dzieci z grupy 0 a i 0 b wraz z opiekunami odwiedzili dziś Panie doktor oraz panie pelęgniarki aby podziękować za trud ich pracy oraz zapewnienie zdrowia każdemu choremu. W nagrodę wręczyły kwiaty, słodki upominek i własnoręcznie wykonane laurki.


Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom za udział w akcji charytatywnej „Ile waży św. Mikołaj?”. Dzięki Wam udało nam się zebrać bardzo dużą kwotę pieniędzy.
Ogromne podziękowania kierujemy dla wszystkich co pomagali nam policzyć górę groszy! Jesteście wielcy i macie ogromne serca. Dziękujemy❤️


Dzieci dla Dzieci 🫶🎄

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie  przy udziale uczniów  i Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowała zbiórkę dla chorych dzieci będących pod opieką Hospicjum Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku


Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Ile waży święty Mikołaj?” !

Celem akcji jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla podopiecznych z ubogich rodzin, umożliwiające młodzieży rozwój talentów oraz pasji.

  • Zbiórka monet potrwa od 20 listopada do 19 stycznia 2024 r.
  • Liczy się tu każda moneta, ponieważ istotna jest waga zebranych pieniążków!
  • Bilony można wrzucać do skarbonek klasowych lub do skarbonki znajdującej się na świetlicy szkoły.

Mamy nadzieję, że wielu z nas mocno zaangażuje się w tę formę aktywności charytatywnej. Liczymy na Was!

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje o zbiórce znajdują się na stronie internetowej www.ilewazymikolaj.pl


Andrzejki


Szacunek do miejsc pamięci – zapalenie zniczy na grobach żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Kruszynie.


27 października całe przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował pomarańczowy kolor. 🟠🟠🟠 Dzieci zaprezentowały się w niecodziennych kreacjach. Na balu pojawiły się czarownice,🧙‍♀️ pająki 🕷️🕸️oraz wiele innych barwnych dyniowych postaci. Radości ze wspólnych tańców i zabaw nie było końca. Każdy z nas sprawdzał swoje taneczne umiejętności uczestnicząc między innymi w tańcu z miotłą, zabawie ,,nakarm dynię „. Sala balowa udekorowana była oryginalnymi, pięknymi okazami dyń posiadających różną wielkość i kształt. Było niezwykle pięknie i pomarańczowo !

Ten dzień dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych emocji i wrażeń.

❗Dziękujemy wolontariuszom z SKW za świetną zabawę i pyszne przekąski.