Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu 2023/2024

OPIEKUNOWIE:

Violetta Łojewska

Sylwia Rutynowska

Monika WłodarczykSzkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Ile waży święty Mikołaj?” !

Celem akcji jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla podopiecznych z ubogich rodzin, umożliwiające młodzieży rozwój talentów oraz pasji.

  • Zbiórka monet potrwa od 20 listopada do 19 stycznia 2024 r.
  • Liczy się tu każda moneta, ponieważ istotna jest waga zebranych pieniążków!
  • Bilony można wrzucać do skarbonek klasowych lub do skarbonki znajdującej się na świetlicy szkoły.

Mamy nadzieję, że wielu z nas mocno zaangażuje się w tę formę aktywności charytatywnej. Liczymy na Was!

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od blisko 30 lat prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje o zbiórce znajdują się na stronie internetowej www.ilewazymikolaj.pl


Szkolne Koło Wolontariatu 2022/2023

OPIEKUN: mgr Urszula ŁukomskaRazem możemy więcej – Pomagaj bez granic!

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu  wraz z opiekunem odwiedzili w mikołajki – 6 grudnia – osoby starsze i samotne  w swojej okolicy, wręczając im słodkie upominki wraz z życzeniami świątecznymi. 

Chcemy małym gestem zmienić na lepsze dzień, a może nawet dni i sposób postrzegania świata osób, dla których otwieramy nasze serca i wyciągamy dłoń ze słodkościami. 

Chcemy sprawić radość obdarowanym osobom. 

Chcemy, aby wiedziały, że są dla nas ważne.

Mikołajkowe piernikowe serce –

Dar serca i słodki upominek mikołajkowy


Dziękujemy!

SAFE WINTER – Odzież zimowa na wagę zdrowia i życia

Ukraina wciąż walczy, my nadal pomagamy!

Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę pieniędzy, które zostały przekazane Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego

na zakup zimowej odzieży dla osób najciężej poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Zebraliśmy 287,43 zł.

Ogromne zaufanie, jakim nas obdarzyliście, pozwala nam prowadzić nieustanne działania pomocowe na rzecz Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim

naszym uczniom i ich rodzinom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej i lokalnej,

którzy nie pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka.


AKCJA CZYTANIE NA DYWANIE

Realizujemy szkolną akcję „Czytanie na dywanie” – głośne czytanie utworów dla kas O – III podczas przerw śródlekcyjnych. O tym, że warto czytać dzieciom, aby wychować mądre i świadome wartości kolejne pokolenia, od wielu już lat uświadamia nas kampania „Cała Polska czyta dzieciom”.

„Czytanie na Dywanie” to regularne zajęcia z książką skierowane do dzieci w klasach O – III. Dzieci mogą poczuć się bardzo swobodnie, zamknąć oczy i dać się ponieść opowieści. Taka forma słuchania książek służy budowaniu więzi, rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do książek nawet najbardziej oporne dzieci. Regularne, głośne czytanie dzieciom pomaga w ich rozwoju i sprawia, że jako dorośli chętniej i częściej sięgają po książki. To wspaniała okazja, by wspólnie spędzić czas przy miłej lekturze.

W akcję zaangażowani są wszyscy członkowie SKW.

Akcja trwa od września 2022r. do czerwca 2023r.

Czytaliśmy w zależności od okoliczności

Wrzesień:

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – wybrane utwory dla najmłodszych

Europejski Dzień Języków – utwory w języku angielskim

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wybrane utwory dla najmłodszych

Październik:

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia – utwory o misiu

Dzień kundelka – utwory o psach

Rocznica urodzin Wandy Chotomskiej – utwory autorki

Listopad:

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – bajki

Rocznica urodzin Astrid Lindgren – utwory autorki


SAFE  WINTER  Odzież zimowa  na wagę zdrowia i życia

Ukraina wciąż walczy, my nadal pomagamy!


Szkolne Koło Wolontariatu  rozpoczyna zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego  na zakup zimowej odzieży dla osób najciężej poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.
Fundacja  planuje zakupić trzy tysiące kompletów Safe Winter, zawierających śpiwór, termoaktywną bieliznę, buty, spodnie, kurtkę, rękawice, czapkę, skarpetki oraz dwa tysiące mniejszych pakietów – śpiwór i termoaktywna bielizna.

Komplety trafią do najbardziej poszkodowanych osób z objętych walkami obwodów: chersońskiego, zaporoskiego, dniepropietrowskiego, mikołajowskiego, charkowskiego.
Zniszczone przez okupantów elektrownie i elektrociepłownie, braki surowców energetycznych, zbombardowane i zniszczone rakietami osiedla mieszkaniowe powodują, że będzie to trudny czas dla Ukrainy. Szczególnie trudny będzie dla ofiar tej wojny, osób poszkodowanych, rannych, tych którzy stracili domy, albo pozostają w zrujnowanych domach bez ogrzewania i prądu. Wśród poszkodowanych jest wiele dzieci, samotnych matek i  osób starszych.

Odzież zimowa jest na wagę ich zdrowia i życia.

Ważna jest każda złotówka.

Każdy z nas może pomóc przetrwać zimę poszkodowanym Ukraińcom.

Pieniądze można wpłacać od jutra – 9 listopada –  do puszki w naszej szkole (również podczas spotkań z rodzicami uczniowie będą zbierać pieniądze przy wejściu do szkoły),a także  przez stronę zbiorka.pl lub na konto Fundacji: numer 92 1140 2004 0000 3402 7885 4014 z dopiskiem Safe Winter.

Ogromne zaufanie, jakim nas obdarzyliście, pozwala nam prowadzić nieustanne działania pomocowe na rzecz Ukrainy.
Dziękujemy wszystkim – naszym uczniom i ich rodzinom, nauczycielom i całej społeczności szkolnej i lokalnej, którzy nie pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka.
Liczymy jak zwykle na Wasze otwarte serca i  chęć niesienia pomocy potrzebującym.


ŚWIATEŁKO PAMIĘCI”

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem wzięli udział w szkolnej akcji „Światełko Pamięci”. Porządkowali opuszczone groby i zapalili znicze na mogiłach wojennych żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. oraz cywilnych ofiar terroru hitlerowskiego z lat 1939-1945 na cmentarzu w Kruszynie z okazji Wszystkich Świętych, Dnia Zmarłych oraz z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Światełko pamięci

Szkolne Koło Wolontariatu? Dlaczego nie?

Zapraszam UCZNIÓW klas VI -VIII, którzy w tym roku szkolnym

chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych,

inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym

oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne

do SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU


OPIEKUN: mgr Violetta Łojewska


#DzieńPracownikaSłużbyZdrowia

Z okazji Święta Pracownika Służby Zdrowia wszystkim pielęgniarkom, lekarzom i pozostałym pracownikom służby zdrowia składamy wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z podziękowaniami w Ośrodku Zdrowia w Kruszynie.Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Przed nami 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku nasza szkoła wspiera WOŚP. Szkolne Koło Wolontariatu bardzo gorąco zachęca do wpłat, do puszki stacjonarnej, która znajduje się w sekretariacie szkoły lub do szkolnejeSkarbonki.

Link:https://eskarbonka.wosp.org.pl/79g5yk?fbclid=IwAR1aAQSR3ciI_3_ROppKPyXOZZumsVpuMjW95N-pt145CS7p88Tt3JgGrzQ

W tym roku celem zbiórki jest OKULISTYKA DZIECIĘCA!

Działamy zdalnie ale razem! Liczymy na Wasze wsparcie!

Z pozdrowieniami

opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Violetta ŁojewskaSzanowni Państwo,
Tradycyjnie o Chorych naszego Szpitala pamiętały Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie. Dzieci i ich Nauczyciele przekazali wspaniałe dzieła, które na każdym naszym oddziale sprawią Chorym piękną niespodziankę.
Bardzo Wam wszystkim DZIĘKUJEMY!!


Szkolne Koło Wolontariatu wspiera Szlachetną Paczkę.


Pomaganie jest ważne! 💛❤💛

Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję zbiórki słodyczy dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę! 🙂 Nasi wolontariusze dostarczyli dary do Hospicjum we Włocławku. 🎁ROK SZKOLNY 2020/2021


Zakończyliśmy akcję charytatywną „Świąteczna Paczka” zorganizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu, rekomendowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Bardzo dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy włączyli się w tą akcję, za ofiarność i udzieloną pomoc. W szczególności pragnę podziękować Pani Wójt Gminy Włocławek Magdalenie Korpolak-Komorowskiej, Firmie Instal Projekt oraz Radnym Gminy Włocławek Pani Danucie Sekleckiej oraz Panu Edwardowi Betlińskiemu, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Świąteczne paczki otrzyma ponad 40 uczniów z naszej szkoły.

Anna Dybalska-Grenz