Aktywny do kwadratu

Aktywny do Kwadratu to program w ramach Aktywnej Szkoły, dofinansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, realizowany w naszej szkole od 2024 roku. Są to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:

  • rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
  • dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
  • zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
  • alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
  • budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
  • redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
  • budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.

Aktywny do Kwadratu to pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Obecna edycja realizowana jest od 1 lutego do 30 listopada 2025 r. (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych, ferii zimowych oraz dni świątecznych). Zajęcia w SPzOI w Kruszynie prowadzone są w dwóch grupach ćwiczebnych : dziewcząt i chłopców, każde prowadzone 2 razy w tygodniu. Nasze zajęcia nastawione są na rozwijanie zainteresowań dzieci z zakresu gier sportowych, z akcentem na piłkę siatkową. Zapraszamy chętnych uczniów i uczennice z klas III, IV i V do udziału w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach sportowych w każdy poniedziałek w godz. 12.25- 13.25 oraz w czwartki w godz. 14.05- 15.05. Zapewniamy świetną sportową zabawę pod okiem wykwalifikowanej kadry.


SPORTOWA PRZYGODA Z „AKTYWNYM DO KWADRATU” w 2025  ZA NAMI!
Z końcem grudnia zakończyliśmy w naszej szkole realizację programu „Aktywny do Kwadratu” 2025 (w ramach ogólnopolskiego projektu Aktywna Szkoła). Przez cały rok nasi uczniowie z klas III, IV i V udowadniali, że sport to nie tylko ruch, ale przede wszystkim świetna zabawa i pasja!
Pod okiem wykwalifikowanej kadry, w dwóch grupach treningowych, nasi młodzi sportowcy:
✅ rozwijali umiejętności w grach zespołowych, ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej,
✅ budowali sprawność fizyczną i dbali o zdrowie,
✅ uczyli się pracy w grupie, organizacji czasu i zasad fair play,
✅ wzmacniali pewność siebie i redukowali stres poprzez aktywność.
Program, dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozwolił nam zaoferować uczniom wartościową alternatywę spędzania wolnego czasu. Jesteśmy dumni z zaangażowania każdej zawodniczki i każdego zawodnika!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pot i uśmiech zostawiony na parkiecie, a rodzicom za wspieranie sportowych pasji swoich dzieci. Choć ta edycja dobiegła końca, sportowa energia w naszej szkole pozostaje z nami na co dzień! CZEKAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ!