Archiwum 2022/23


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23


XXIV Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny

14 medali na XXIV Powiatowym Mityngu Lekkoatletycznym zdobyli reprezentanci naszej szkoły w dniu 13 czerwca 2003r w Cypriance . Już po raz 24 na Stadionie w Chełmicy odbył się Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny pn.: „Nadzieje Olimpijskie”. W zawodach wystartowało 203 zawodników, którzy startowali w biegach na 60m, 100m i 300m, w skoku w dal, pchnięciu kulą oraz rzucie piłeczką palantową. W zaciętej rywalizacji padło wiele wartościowych wyników.

Szkołę w Kruszynie reprezentowała 22 osobowa grupa dzieci i młodzieży, która pochwalić się może zdobyciem 13 medali. (4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Maja Głowacka-I miejsce w biegu na 100m, Nadia Glińska-III miejsce w biegu na 100m; Witold Górecki– I miejsce w biegu na 300m; Hubert Lewandowski– II miejsce w skoku w dal; Maja Głowacka– II miejsce w skoku w dal ; Mikołaj Ziółkowski-III miejsce w skoku w dal ; Tomasz Ujazdowski– II miejsce w biegu na 60m; Hubert Jałoszyński– III miejsce w biegu na 100m; Antonina Zarywczyńska– I miejsce w rzucie piłeczką palantową; Natalia Jasińska-III miejsce w rzucie piłeczką palantową; Małgorzata Przybysz– II miejsce w rzucie piłeczką palantową; Anna Graczykowska– I miejsce w pchnięciu kulą; Ireneusz Nawrocki– II miejsce w pchnięciu kulą.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i wysiłek i życzymy dalszych lekkoatletycznych sukcesów.


W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2023 wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: 

Hanna Andrzejewska z klasy 2b; 

Mikołaj Świąder z klasy 8c;

Maja Lewandowska z klasy 8b;

Uczeń klasy 8ai Kacper Jabłonowski uzyskał tytuł Finalisty w  Konkursie Kuratora z Języka Angielskiego organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy sukcesów!


Miło nam poinformować Państwa, że dobiegł końca czas realizacji programów i interwencji nieprogramowych w zakresie edukacji zdrowotnej.

We współpracy z Państwowym Powiatowy Inspektoratem Sanitarnym we Włocławku uczniowie naszej szkoły z poszczególnych klas oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych pod przewodnictwem nauczycieli w całym roku szkolnym brały :

– „TRZYMAJ FORMĘ” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

–   „Czyste powietrze wokół nas” program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

–   „Bieg po zdrowie” program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

– „Dopalacze – trzecia strona zjawiska” – profilaktyka używania środków

zastępczych tzw. dopalaczy

–   „Radosny Uśmiech. Radosna Przyszłość” dot. higieny jamy ustnej

– „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” program profilaktyki chorób odkleszczowych

–   „Dobre sposoby na zakaźne choroby” dot. profilaktyki chorób zakaźnych

–   „Znamię! Znam je?” – wiedza z zakresu profilaktyki czerniaka

–   „Zdrowie psychiczne. Radzenie sobie ze stresem”

–   „Przyjazny Tornister”

–   „Profilaktyka chorób pasożytniczych – owsica, wszawica, świerzb”


Niniejszym
jest mi niezwykle miło powiedzieć, że
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi 
im. Polskich Noblistów w Kruszynie
to
PRZYJACIEL CUDNOLANDII 
Jacek Cudny

Święto Konstytucji 3 maja


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ HOBBYSTY

Z pasją witamy wiosnę – dzień hobbysty

Światowy Tydzień Mózgu

13 – 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Była to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie jak działa nasz mózg i co można zrobić żeby usprawnić jego działanie. W tym celu w klasach odbyły się pogadanki z psychologiem/ pedagogiem szkolnym. Uczniowie, grając w gry planszowe oraz edukacyjne, czy rozwiązując łamigłówki mieli też okazję trenować swój umysł w praktyce.

Światowy Tydzień Mózgu

Fundacja już jestem / Z Kujawami pomiędzy słowami

DZIEŃ LICZBY PI

Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w zmaganiach klasowych, polegających na: wyznaczaniu przybliżenia liczby Pi, rozwiązaniu krzyżówki z liczbą Pi oraz wykonaniu poleceń do wiersza Wisławy Szymborskiej Liczba Pi. Dzieci z klas młodszych wykonały prace plastyczne dotyczące liczby Pi.

Klasy 5b, 7 oraz 8a najlepiej poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami i w nagrodę otrzymają voucher na niepytanie z matematyki, który zostanie wręczony w pierwszy dzień wiosny. 


14 marca w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wieńcu odbyła się 4. edycja Powiatowego Konkursu Fizyko-Chemicznego “Molekuła”. 

Uczeń klasy 8ai Kacper Jabłonowski zdobył 3. miejsce w konkursie. 

Gratulujemy sukcesu!  


Dzień Patrona

Dzień Patrona – Galeria zdjęć

Rok Kopernika

Rok Kopernika – Galeria zdjęć


JASEŁKA 2022

Jasełka 2022

Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

Narodowe Święto Niepodległości

Galeria zdjęć – 11 listopada

Społeczność naszej szkoły i Szkolne Koło PCK pamiętają o żołnierzach poległych w czasie II wojny światowej pochowanych na cmentarzu w Kruszynie.

PODSUMOWANIE AKCJI #SZKOLAPAMIETA

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im.Polskich Noblistów w Kruszynie włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta „, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na upamiętnienie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych, historii małych ojczyzn oraz pamięci o lokalnych bohaterach. ,, Szkoła Pamięta ” to inicjatywa, w której po raz drugi wzięliśmy udział.

Dni poprzedzające 1 Listopada są dniem zadumy i refleksji nad życiem, przemijaniem, wspomnieniem tych, którzy odeszli, których już nie ma, a którzy nadal żyją w naszej pamięci. W szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby, zapalamy znicze oraz wspominany zarówno naszych bliskich jak i tych, którzy oddali życie w obronie wolności – lokalnych bohaterów. Symboliczny znicz to znak, że pamiętamy o tych ważnych dla naszego środowiska postaciach.


XXII Dzień Papieski

„BLASK PRAWDY” to hasło XXII Dnia Papieskiego, który obchodzony jest na świecie 16 października. To pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 roku. Głównym przesłaniem dokumentu jest przypomnienie fundamentalnych prawd o moralności, odnoszących się do różnych dziedzin ludzkiego życia.

W tym roku DZIEŃ PAPIESKI obchodzony jest w 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

XXII Dzień Papieski

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień tabliczki mnożenia


Dzień Języków Obcych

Diecezjalna Pielgrzymka klas ósmych do Lichenia

Dniu 27 września uczniowie klas ósmych pojechali na Diecezjalną Pielgrzymkę do Lichenia. Na początku udaliśmy się do Lasu Grąblińskiego, gdzie w 1850 r. Matka Boża ukazywała się Mikołajowi Sikatce, miejscowemu pasterzowi. Tam zwiedziliśmy Kościół Sióstr Anuncjatek i przeszliśmy drogą krzyżowa. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Licheńskiego, gdzie miała miejsce wspólna integracja młodzieży diecezji, Eucharystia i wspólny obiad.

ks. Rafał Marczewski


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
Przyjaciel Szkoły – Halina i Marek Matysiak

Pragniemy poinformować, iż w SP w Kruszynie uzyskała dofinansowanie projektu pt.:

Edukacja szansą na sukces

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 1 września 2022 r. do 30 czerwca 2023r.

Głównym celem projektu w SP w Kruszynie jest:

  • Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w SP w Kruszynie,
  • Indywidualizacja pracy z ucz. ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w SP w Kruszynie,
  • Realizacja doradztwa zawodowego w SP w Kruszynie,
  • Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w SP w Kruszynie poprzez wyposażenie/doposażenie szkolnych pracowni w sprzęt niezbędny do nauczania eksperymentalnego,
  • Podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w SP w Kruszynie.

Grupę docelową stanowić będzie:

  • 120 uczniów
  • 40 nauczycieli

Całkowita wartość projektu: 638 610,43 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 606 679,90 zł


Bezpieczny powrót do szkoły

12-16.09.2022r. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.Celem akcji jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-tydzien-dla-profilaktyki-chorob-zakaznych

78. rocznica Powstania Warszawskiego

The gallery was not found!

Rodzicu!
Możesz przekazać 1% Podatku dla Szkoły Twojego dziecka. Uzupełniając swój PIT za rok 2021,
wpisz:
W części K:
• Numer KRS: 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole
W części L:
• Cel szczegółowy 1%: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie, ul. Szkolna 15
87 – 853 Kruszyn,

Dziękujemy